Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Pradžia Sporto ir meno centras Menas Akademinis choras „Gabija“

Akademinis choras „Gabija"

„GABIJOS“ FUX‘Ų DERMAVONĖ AUKŠTADVARYJE
 
Praėjo metai. Metai nuo tos dienos, kai padariau, rodos, paprastą dalyką – vis dėlto nuėjau į universiteto chorą. Metai, nuo dienos, kai vienu žingsniu įsileidau į savo gyvenimą kelias dešimtis naujų draugų, kelias dešimtis plačių šypsenų, skambaus juoko, jaukių vakarų. Metai, kai kūnu vėl bėgioja šiurpuliukai nuo kiekvieno tobulo akordo. Vėl prisijaukinau muziką. Atrodo TIK metai, o buvo TIEK daug. Tiek kelionių, tiek vakarų, tiek šilumos, tiek tradicijų, tiek kultūros, tiek plojimų, tiek atradimų, tiek gyvenimo! Tie vakarai su gitara, tos dainos, tas didžiulis puodas ant laužo su mūsiškių kulinarų šedevrais, tas grynas oras, pirties šiluma, nendrių šnaresys, tos žvaigždės, tas ežero kvapas.. Sunku nustot vardint, kiek gerų jausmų sukėlė tokį milžinišką chaosą galvoje po savaitgalio Aukštadvaryje. Dabar jau ir mes, buvę pirmokai, esam pilnaverčiai ir visapusiškai teisėti choro nariai! Ir kad Jūs žinotumėt, kaip lengva įsinešt į savo gyvenimą tiek džiaugsmo ir pilnatvės. Vienas paprastas dalykas, keičiantis tiek daug. Vienas paprastas dalykas, suvienijantis tiek žmonių! Galima rašyti ir rašyti.. Ir tie žodžiai vis tiek nesugebės apsakyti tų jausmų! Reiktų kurti dainas apie tokius dalykus. Žodžiams kartais reikia muzikos, o muzikai nieko nereikia. Ji nuostabi būdama pati sau. Tu tik ateik, užsimerk, dainuok ir jausk, kaip savy prisipildai kažko, kas tau palieka veide šypseną visai dienai, savaitei, mėnesiams ir visam gyvenimui. Tu tik ateik! 
VGTU studentai, norintys laisvalaikį praleisti su draugais, kurie myli dainą ir atsipalaiduoti po įtemptų mokslų, laukiami rugsėjo 12, 19, 26 d. nuo 17.30 val. VGTU Architektūros rūmuose (Pylimo g. 26), choro „Gabija“ patalpose.
Choro meno vadovė Rasa Viskantaitė tel.865035291, el. p. rasa.viskantaite@vgtu.lt
 

Naujų narių priėmimas

GABIJA IX-AME ČESLOVO SASNAUSKO CHORŲ FESTIVALYJE IR KAPČIAMIESČIO 500 METŲ JUBILIEJAUS ŠVENTĖJE

Šiemet Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ savo koncertinį sezoną užbaigė Dzūkijos krašte, kur vyko IX–asis Česlovo Sasnausko chorų festivalis bei Kapčiamiesčio 500 metų jubiliejaus šventė.
Birželio 17 d., penktadienį, choras koncertavo Veisiejų kultūros namuose. Vietos gyventojai, nepabūgę stiprios vasariškos audros, klausėsi per metus choro „Gabija“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Viskantaitė, chormeisteriai Giedrius Pavilionis ir Erika Žilinskaitė, koncertmeisteris ir chormeisteris Kasparas Kerbedis) sukaupto koncertinio repertuaro: A. Kulikausko ir A. Bukonto „Gintarų“, L. Vilkončiaus „Tu“ (solo chormeisterė Erika Žilinskaitė), R. Semeniuko ir G. Svilainio išplėtotų „Pamario dainų“ (chorinė aranžuotė L. Abario) ir kitų. kūrinių. Po koncerto pavaišinti choristai turėjo galimybę aplankyti žymiausias Veisiejų miestelio vietas: didžiulę Šv. Jurgio bažnyčią su fundatorių krip­tomis ir medinių Šv. Jurgio skulptūrų ekspozicija, buvu­sio Veisiejų dvaro fragmentus, žymųjį šviečiantį ir grojantį fontaną, kuris per vėtrą nesiekė nė 2 metrų bei išgirsti įdomiausias šio krašto istorijas bei tradicijas, kurias vaizdingai pasakojo Veisiejų regioninio parko direktorė Lina Žukauskienė.
Birželio 18 d., šeštadienį, tik atvykus „Gabijai“ bažnyčioje atsirado šviesa. Mat, penktadienį siautusi vėtra tame krašte pridarė daug eibių... Kapčiamiesčio Dievo apvaizdos bažnyčioje „Gabija“ kartu su dar penkiais chorais – Marijampolės kultūros centro kameriniu choru „Suvalkija“ (vad. Virginija Junevičienė), mišriu kameriniu Vilkaviškio vyskupijos „Česlovo Sasnausko choru“ (vad. Mindaugas Radzevičius), Varėnos kultūros centro choru „Harmonija“ (vad. Ilona Zalanskienė), Druskininkų M. K. Čiurlionio menų mokyklos mišriu choru (vad. Inga Vagnoriūtė) bei Lazdijų kultūros centro kameriniu choru „Gaustas“ (vad. Birutė Vžesniauskienė)  Šv. Mišių metu giedojo „Sanctus“ ir „Agnus Dei“ dalis iš Česlovo Sasnausko „Requiem“, „Maldą Marijai už Tėvynę“, „Apsaugok, Aukščiausis“ ir kt. Šv. Mišias, skirtas iš Kapčiamiesčio kilusio kompozitoriaus Česlovo Sasnausko 100-osioms mirties metinėms paminėti, aukojo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Tarp garbingų svečių matėme prof. Vytautą Landsbergį (monografijos apie Č. Sasnauską autorių) ir Gražiną Ručytę. Po Šv. Mišių ir bendros nuotraukos IX-ojo Česlovo Sasnausko festivalio dalyviai iškilmingoje eisenoje žingsniavo į mokyklos stadioną, kur vyko Kapčiamiesčio 500 metų jubiliejaus šventė: koncertas, sveikinimai ir apdovanojimai. Čia VGTU choras „Gabija“ smagiai atliko: Felikso Viskanto ir Stasio Žlibino „Ežerėlius“, Monikos Àslund „Kom!” bei Lino Adomaičio, Gyčio Paškevičiaus ir Pauliaus Žlabio “Kol kartu”.  Šventė prasidėjo ir baigėsi jungtiniais kūriniais: Č. Sasnausko “Kur bėga Šešupė” - dirigavo festivalio organizatorė Birutė Vžesniauskienė ir J. Gudavičiaus “Kur giria žaliuoja” – dirigavo Rasa Viskantaitė. Po koncerto pavaišinti žvėrienos sriuba bei grikių koše choristai vyko į dar vieną ekskursiją. Šį kartą jie žvalgėsi po nuostabų Veisiejų regioninį parką – aplankė įspūdingą Vainežerio dvaro parką, Pinčiaragio slėnį bei ant Snaigyno ežero kranto esantį apžvalgos bokštą.
Ši paskutinė sezono išvyka paliko begalę neišdildomų įspūdžių, suteikė galimybę iš arčiau susipažinti su Dzūkija ir čia gyvenančiais dosniais ir šiltais žmonėmis, taip pat pasisemti istorinių bei geografinių žinių.
 
Parengė Monika Kukarėnaitė

Choras „Gabija" dalyvavo Kauno dainų ir šokių šventėje

Šeštadienį (birželio 4 d.) Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ ir choras “Gabija alumni” dalyvavo Kauno dainų ir šokių šventėje, kuri vyko žymiajame, ąžuolais apsuptame Kauno dainų slėnyje.
Šventėje dalyvavo daugiau kaip 2000 dainininkų ir šokėjų, kuriems pritarė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas” bei solistai: Gytis Paškevičius, Linas Adomaitis ir Kristina Siurbytė.
Koncertas prasidėjo iškilmingu simbolinės ugnies įžiebimu, buvo sugiedotas Lietuvos valstybės himnas. Šventėje skambėjo Česlovo Sasnausko, Juozo Naujalio, Laimio Vilkončiaus, Gyčio Paškevičiaus, Lino Adomaičio ir kitų autorių kūriniai. VGTU choro „Gabija“ vadovė Rasa Viskantaitė koncerte dirigavo Andriaus Kulikausko kūrinį „Gintarai“.
Šiemet šventėje stebino ir vizualiniai sprendimai, kurie siejosi su bibliotekomis. Jais buvo siekta paminėti bibliotekų metus. Taip pat žiūrovai galėjo ne tik stebėti, bet ir dainuoti kartu su choristais - ekranuose buvo pateikiami dainų tekstai.
Visos šventės metu tiek dalyviams, tieks žiūrovams nestigo geros nuotaikos, visų veiduose švietė šypsenos, atsipalaidavimas. Koncerto kulminacija tapo Algimanto Bražinsko kūrinys „Ąžuolais vainikuota“, po kurio choristai kupini gerų emocijų pradėjo ruoštis kelionei namo.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos Dainų ir šokių švenčių tradicija UNESCO yra pripažinta žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru. VGTU chorai „Gabija“ ir “Gabija alumni” didžiuojasi gavę galimybę pabūti šios gražios šventės dalimi. Dainų šventę tiesiogiai transliavo LRT Kultūros kanalas.
Sekmadienį, birželio 5 d. gabijiečiai, dar neatsigavę po dainų šventės, Nacionalinėje dailės galerijoje dalyvavo prestižiniame renginyje, kuriame aukštas pareigas užimančius Energetikos sektoriaus darbuotojus iš viso pasaulio norėta sudominti Lietuva per skonį, garsą, vaizdą ir paraginti juos „skambėti viena nata“. Po choro pasirodymo girdėjosi šūksniai: „It‘s fantastic!”.
 
Parengė Laura Verikaitė

Choras „Gabija“ – 17-ame „Džiūgaukim...Aleliuja“ festivalyje

2016-05-23
Choras „Gabija“ – 17-ame „Džiūgaukim...Aleliuja“ festivalyje
 
Jau daugelį metų iš eilės Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ vyksta į tarptautinį sakralinės muzikos festivalį. Šiemet gegužės 15 d., per Sekmines, choras skubėjo į Sūduvos kraštą, kur jau 17-ą kartą Marijampolėje ir aplink ją esančiose Vilkaviškio vyskupijos bažnyčiose organizuojamas sakralinės muzikos festivalis „Džiūgaukim...Aleliuja, 2016“.
Šiais metais VGTU akademiniam chorui „Gabija“ teko garbė užbaigti šį septynias savaites trukusį festivalį, kuriame dalyvavo chorai, didelis būrys vokalinių ansamblių, solistų ir muzikantų.
Šv. Mišių Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedroje metu ir po jų VGTU choras savo muzikine programa pasidalino su klausytojais. Po koncerto choristams teko garbė pabendrauti su Vilkaviškio rajono garbės piliečiu, šios katedros klebonu ir dekanu Vytautu Gustaičiu.
Popiet VGTU akademinis choras „Gabija“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė R. Viskantaitė, chormeisteriai G. Pavilionis ir E. Žilinskaitė, chormeisteris ir koncertmeisteris K. Kerbedis) keliavo koncertuoti į Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, kurioje kartu su Marijampolės Č. Sasnausko choru (vadovas M. Radzevičius) ir muzikantais B. Andriuškevičiene (fortepijonas), A. Danėliu (mušamieji) atliko pasaulinio lygio kūrinį – 5 dalių Bob Chilcott „Mažąsias džiazo mišias“( angl. A little jazz mass) – kurį dirigavo M. Radzevičius ir R. Viskantaitė. Taip pat choras turėjo ir savo atskirą programą, kurios metu klausytojams padovanojo D. Danilaičio „Ave Maria“, A. Remesos „Tėve mūsų“, V. Augustino „Tėvyne mūsų“, tradicinę zulu maldą (solo Iveta Stanevičiūtė), M. Natalevičiaus „Karaliaus ugnys“ ir kitus kūrinius.
Gabijiečiai tikisi, kad klausytojų širdis pripildė „dieviškojo skambėjimo“ – muzikos, o dabar jau su nekantrumu laukia VGTU 60-čio jubiliejaus gegužės 28 d. „Siemens“ arenoje.
 
Parengė Gintarė Simonavičiūtė
 

VGTU choras „Gabija“ koncertavo LR Vyriausybėje

VGTU choras „Gabija“ koncertavo LR VyriausybėjeGegužės 10 d. popietę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ koncertavo neeilinėje vietoje – Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje vykusiame „Natural Pharmaceuticals Regionų krepšinio lygos (RKL)“ 2015–2016 metų sezono uždarymo renginyje. Per 52-u choro gyvavimo metus, tai buvo pirmas kolektyvo pasirodymas šioje valstybinėje įstaigoje.
Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis džiaugėsi RKL komandų žaidėjų, trenerių bei vadovų puoselėjamomis vertybėmis, pasiekimais bei laimėjimais. Vėliau buvo apdovanoti geriausi sezono A ir B diviziono žaidėjai ir komandos.
RKL 2015–2016 m. sezono uždarymo renginio svečiai turėjo progą išgirsti VGTU choro „Gabija“ atliekamus kūrinius: G. Savinienės ir J. Marcinkvičiaus „Lietuva“, A. Kulikausko ir A. Bukonto „Gintarai“ bei L. Adomaičio, G. Paškevičiaus ir P. Žlabio „Kol kartu“, kurie labai tiko šiam renginiui, nes simbolizuoja vienybę ir meilę Lietuvai. Chorui dirigavo „Gabijos“ meno vadovė Rasa Viskantaitė, akompanavo chormeisteris ir koncertmeisteris Kasparas Kerbedis.
Tiek klausytojai, tiek choristai koncerto meto pasisėmė teigiamų emocijų, o VGTU choro „Gabija“ dainininkai džiaugėsi galimybe apsilankyti LR Vyriausybės rūmuose, iš arčiau pamatyti, kas vyksta jų viduje bei pabūti tarp visuomenėje žymių žmonių.  
 
Parengė Monika Kukarėnaitė
 

Tai gražiai gražiai dainuoja „Gabija“

Tai gražiai gražiai dainuoja „Gabija“
 
 
Š.m. gegužės 10 d. popietę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ koncertavo neeilinėje vietoje – Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje vykusiame „Natural Pharmaceuticals Regionų krepšinio lygos“ 2015-2016 metų sezono uždarymo renginyje. Per 52-us choro gyvavimo metus, tai kol kas pirmasis kolektyvo pasirodymas šioje Valstybės įstaigoje.
Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis džiaugėsi RKL komandų žaidėjų, trenerių bei vadovų puoselėjamomis vertybėmis, pasiekimais bei laimėjimais. Vėliau buvo apdovanoti geriausi sezono A ir B diviziono žaidėjai ir komandos.
RKL 2015-2016 metų  sezono uždarymo renginio svečiai turėjo progą išgirsti VGTU choro „Gabija“ atliekamus kūrinius: G. Savinienės ir J. Marcinkvičiaus "Lietuva", A. Kulikausko ir A. Bukonto "Gintarai" bei L. Adomaičio, G. Paškevičiaus ir P. Žlabio "Kol kartu", kurie labai tiko šiam renginiui, nes simbolizuoja vienybę ir meilę Lietuvai. Chorui dirigavo „Gabijos“ meno vadovė Rasa Viskantaitė, akompanavo chormeisteris ir koncertmeisteris Kasparas Kerbedis.
Tiek klausytojai, tiek choristai koncerto meto pasisėmė teigiamų emocijų, o VGTU choro „Gabija“ dainininkai džiaugėsi galimybe apsilankyti LR Vyriausybės rūmuose (architektas V. E Čekanauskas, 1982 m.)*, iš arčiau pamatyti, kas vyksta jų viduje bei pabūti tarp visuomenėje žymių žmonių.  
 
*Plg. J. Marcinkevičiaus eiles: „Tai gražiai gražiai mane augino...“ iš G. Savinienės ir J. Marcinkevičiaus „Lietuva“
 
*„Šie rūmai – vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys, turintis postmodernistinio stiliaus apraiškų. Iki šių dienų mistika išlieka tai, kaip architektui pavyko įtikinti tuometinę sovietų valdžią tokiu subtiliu, harmoningu, iš aplinkos neišsiskiriančiu projektu. Daugiau nei prieš 30 metų pastatyto komplekso interjerai – išlikę autentiški, atspindintys tuo metu vyravusią stilistiką.“ – rašoma „Open House Vilnius“ gide
 
 
Parengė Monika Kukarėnaitė

Taikomosios dailės muziejuje

 
 
 
 
Balandžio 23 d. Vilniaus Gedimino Technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ koncertavo Taikomosios dailės muziejuje.
 
Tradicija tapusiame chorinės muzikos pavasario koncerte skambėjo M. K. Čiurlionio, S.Vainiūno, J. Juzeliūno, J. Naujalio, Elton John, L. Adomaičio, G. Paškevičiaus ir kitų autorių kūriniai.
Dirigavo choro meno vadovė Rasa Viskantaitė ir chormeisteris Giedrius Pavilionis, akompanavo chormeisteris ir koncertmeisteris Kasparas Kerbedis, gerą nuotaiką skleidė koncerto vedėja-chormeisterė Erika Žilinskaitė.
 
Pilna salė klausytojų už neišdildomus įspūdžius gabijiečiams negailėjo plojimų, padėkų ir net saldainių! Visi, tiek koncerto dalyviai, tiek žiūrovai pasisėmė gerų emocijų, o VGTU choro „Gabija“ dainininkai po koncerto turėjo progą nemokamai apžiūrėti nuostabią 7-ąją Aleksandro Vasiljevo parodą „Kvietimas į pokylį. 1915-2015. Gražiausios vakarinės suknelės iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos (Paryžius)“. Paroda veiks iki 2016 m. spalio 30 d. Aplankyti tikrai verta!
 
Laura Verikaitė
 
Choras, kuris viską atlieka su meile, šypsena ir maksimaliai save atiduodant kitiems–  taip, tai VGTU akademinis choras „Gabija“. Choro skleidžiama energija– įkvepia, choristų degančios širdys ir visados žibančios akys verčia visus judėti į priekį. Kasmet turintis gausybę koncertų, prieš du metus atšventęs garbingą 50- ies metų jubiliejų Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, o taip pat keliavęs į tarptautinį chorų konkursą Serbijoje, iš kurio choristai su šauniąją vadove Rasa Viskantaite parsivežė auksinį diplomą bei  geriausios choro vadovės titulą. Dabar kolektyvas ir toliau tęsia koncertų maratoną su naujais nariais, kūriniais ir dar didesniais iššūkiais ir užsidegimu juos įveikti. Gabijiečiai kviečia visus ateiti ir sušilti prie „Gabijos“ skleidžiamos šilumos, pasisemti geros nuotaikos ir energijos!
 
 

Kirkštynos

Š. m. kovo 17 d. buvo įrašyta į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinio choro „Gabija“ istorijos puslapius, kaip diena, kada tradiciškai buvo krikštijami nauji choro nariai.
Šventė prasidėjo orientacinėmis varžybomis po Vilniaus senamiestį. Dalyviai buvo suskirstyti į šešias grupes ir keliaudami skirtingais maršrutais, pasitelkę naująsias technologijas,  turėjo įveikti jiems paruoštas su muzika susijusias užduotis. Komandos, lankydamos senamiesčio įžymias vietas, sprendė  kryžiažodžius, įvairius galvosūkius, fotografavosi,  filmavo filmukus su praeiviais, kurie kartu su choristais skandavo: „mes mylim chorą „Gabija“ – ir t.t. Orientacinių varžybų tikslas – Trijų kryžių kalnas. Čia pirmokai turėjo prisiekti ištikimybę chorui ir muzikai prieš tris „Gabijos“ angelus – vadovę Rasą Viskantaitę, chormeisterį Giedrių Pavilionį ir choro prezidentę Ivetą Stanevičiūtę.  Įveikę visus jiems skirtus išbandymus jie buvo pakrikštyti Vilnelės vandeniu ir dar vienu laipteliu priartėjo prie „pilnaverčių“ choro narių statuso. Šią gražią ceremoniją vainikavo viso kolektyvo atliekamas  kūrinys „Kur giria žaliuoja“ (Juozo Gudavičiaus muzika, Ksavero Sakalausko-Vanagėlio žodžiai), kuris sklido nuo Trijų kryžių kalno per visą Vilnių.
Šis įsimintinas, pripildytas pačių geriausių emocijų vakaras baigėsi pirmokų pasirodymu ir dar viena gražia tradicija – pakrikštytiems choristams buvo įteikti gabijiečių pasai, kuriuos užpildė jų pasirinkti krikštatėviai. Šie žmonės globos juos visus ateinančius metus.

Paskutinė metų repeticija

Gruodžio pabaigoje „Gabija“ išsiskirsto porai savaičių, kad atšvęstų žiemos šventes ir pailsėtų prieš sesiją. Bet prieš tai visi susirenka į paskutinę metų repeticiją, kuri būna šiek tiek kitokia nei įprastai. Vadovė aptaria visus metų įvykius: kas naujo per metus įvyko, kas pasikeitė, kiek kartų koncertavom ir pan. Pagerbiami geriausiai visus metus repeticijas lankę choristai. Tačiau vakaras vien kalbomis nesibaigia. Nebūtų tai repeticija, jei nebūtų dainų. Bet dainos tą vakarą skamba tik pagal pačių choristų pageidavimus, tuomet „Gabija“ dainuoja TIK savo malonumui, tik tai, kas patinka. Dirigento vietą vadovė užleidžia tiems, kas nori pabūt jos vietoje – choristams arba chormeisteriams, kurie paprastai nediriguoja „Gabijai“.

Karnavalas

„Gabija“ senuosius metus palydi triukšmingai – karnavalu, kuris kiekvienais metais turi savo temą, pagal kurią choristai ir vadovai privalo pasidaryti aprangą. Be kaukės ir dovanėlės nė vienas tą vakarą nebūna įleidžiamas. Kiekvieno aprangos originalumas bei išradingas užsimaskavimas būna įvertinamas gausia juoko ir šypsenų doze. Karnavalas tradiciškai prasideda nuotaikingu miuziklu, kurį iš anksto būna paruošę gabijiečiai. Toliau seka vadovų, pirmokų ir asmeniniai choristų muzikiniai pasirodymai bei vaidinimai, kurie šiam vakarui suteikia ypatingai džiugią nuotaiką. Jau tradicija tampa per karnavalą įteikti nominacijų apdovanojimus tiems, kurie chore labiausiai šypsosi, daugiausia plepa ir pan. Taip pat karnavalo metu vyksta dovanėlių apsikeitimas bei tradicinė diskoteka, kurios dėka muzika bei šokiai tęsiasi iki pat ryto.

Felikso Viskanto gimtadienio minėjimas

Sausio 28 diena – buvusio ilgamečio „Gabijos“ vadovo gimtadienis. Šią dieną choras mini gal kiek neįprastai – gieda per mišias Vilniaus bažnyčiose. Kiekvienais metais organizuojamas koncertas vis kitoje bažnyčioje, kurioje „Gabija“ dar nebūtų giedojusi. Atliekamos kalėdinės bei įvairios bažnytinės giesmės Felikso Viskanto atminimui.

Veteranų suvažiavimas

Vienas iš išskirtinių „Gabijos“ bruožų - senosios ir jaunosios kartos gabijiečių darnus bendravimas. Kiekvienais metais, pirmąjį birželio savaitgalį, organizuojamas veteranų suvažiavimas VGTU poilsio bazėje – Aukštadvaryje. Čia susirenka gausus būrys jau nebedainuojančių gabijiečių bei dabartinių choro narių. Atvažiavę pirmieji, tradiciškai ruošia užkardą, dainomis pasitinka vėliau atvykstančius, kurie įvairiomis išpirkomis turi išsipirkti laisvą kelią į poilsio bazę. Kai visi susirenka, tradiciškai ant žolės būna padengiamas „stalas“, užkandžiaujama, vaišinamasi gėrimais. Ir taip vyksta iki tol, kol iš kažkur atklysta kažkieno užtraukta daina. Tuomet ir prasideda... Dainos, šokiai, žaidimai, maudynės, pirtis, futbolas, krepšinis - visko net neįmanoma aprašyti. Vakare visi susirenka prie laužo ir, skambant gitaros garsams, dainuoja, šnekučiuojasi, pasakoja įvairius prisiminimus iš „Gabijos“ gyvenimo, dalijasi įspūdžiais apie koncertus, vadovus, kol pirmieji saulės spinduliai praneša apie nepastebimai išaušusį naują rytą. Atrodytų keista, jog visi tokie skirtingi, skirtingų kartų atstovai, dainavę prie kitų vadovų gali atrasti tiek daug bendro, tiek daug neišsemiamų kalbų. Matyt, visus mus vienija vienas bendras bruožas – tai MEILĖ „Gabijai“.

Dermavonė

Po vasaros atostogų, vieni kitų išsiilgę gabijiečiai paskutinį rugpjūčio savaitgalį suvažiuoja į Aukštadvaryje esančią VGTU poilsio bazę. Pirmąjį vakarą krikštijami gabijiečiai, kurie nedalyvavo krikštynose ar kitokiais būdais išvengė pavasarį vykusio krikšto. Kita diena skiriama pirmokų „dermavonei“, t.y. krikšto sutvirtinimui. Vyresnieji choro nariai liepia atlikti įvairias užduotis, kad pirmokai įrodytų, jog yra ne ką prastesni už juos pačius. Tačiau to dar nepakanka, kad pirmokai galėtų tapti taip vadinamais „seniais“. Jų dar laukia nuodėmių išpažinimas: visi pirmokai parklupdomi prieš deivės Gabijos statulėlę ir, choro prezidento vedami, keliais turi nueiti iki Gabijos (kiekvienu žingsniu išpažindami po nuodėmę), kur jų laukia vadovė su „skaniuoju“ gėrimu bei užkanda. Atlikę išpažintį, pirmokai susirenka prie Gabijos senolio statulos, kur, choro prezidentui skaitant priesaiką, prisiekia mylėti „Gabiją“. Tuomet nuskamba visų drauge atliekama daina. Taip „Gabija“ palydi vasarą bei pasiruošia sutikti rudenį, kuris vėl atveda pirmokų ir viskas prasideda iš naujo...
Repeticijos vyksta adresu:
Akademinis choras "Gabija":
Pylimo g. 26/1, 01132 Vilnius
 
Telefonas 8 650 35 291
El. paštas gabija@vgtu.lt
Kabinetas SNR-II 101
 
Rasa Viskantaitė, meno vadovė
Kontaktai
Telefonas 8 650 35 291
Kasparas Kerbedis, koncertmeisteris
Kontaktai
Telefonas 8 650 35 291
Giedrius Pavilionis, chormeisteris
Kontaktai
Telefonas 8 650 35 291
Erika Žilinskaitė, chormeisterė
Kontaktai
Telefonas 8 650 35 291