Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Sporto ir meno centras Menas Tautinių šokių ansamblis „Vingis“

Tautinių šokių ansamblis „Vingis“

Tautinių šokių ansamblis „Vingis“ - amžinai jaunas. Studentų kolektyvas tik toks ir gali būti. Vieni atsisveikina su kolektyvu, į jų vietas ateina jaunieji draugai. Čia ir slypi neišsenkanti studentiško ansamblio jėga.
Ansamblis mėgsta linksmas programas, nuotaikingus kūrinius. Mums patinka, kai scenoje būna daug spalvų. Scenoje ansambliečiai stengiasi skleisti žiūrovams gerą nuotaiką. Vingiečiai tikisi, kad kiekvienas susitikimas su žiūrovais taps maža liaudies meno švente, taurinančia atlikėją ir žiūrovą, padės geriau suprasti šimtmečiais kurtas liaudies meno tradicijas, auklės draugystes ir patriotiškumo dvasia.
 

VGTU TAUTINIŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIO „VINGIS“ 55-ERIŲ METŲ KONCERTAS „IKI PARYČIŲ“

Jau 55 – erius metus Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“ savo žiūrovus užburia jaunatviška energija, žavi ugningomis šypsenomis, meile liaudiškam šokiui, muzikai ir dainai. Per ansamblio gyvavimą aplankyta daug Lietuvos miestų ir miestelių, išmaišytos įvairios pasaulio valstybės, surinkti gražiausi ansamblio įvertinimai. Tiek laiko „Vingis“ ne tik puoselėjo tautinio meno kultūrą, džiugino žiūrovus savo išskirtinėmis linksmomis programomis bei nuotaikingais kūriniais. Per 55 – erius metus „Vingis“ sukūrė daugybę tradicijų, daugeliui savo narių tapo ne tik ansambliu, antrąja šeima, bet ir gyvenimo būdu. Kiekvienas vingietis žino, jog čia visada gera nuotaika, juokas, išdaigos, savas draugų būrys. 
Jau 55 metus „Vingis“ šėlsta, dūksta iki paryčių, o šįmet į savo gimtadienio šėlsmą kviečia prisijungti ir Jus!
- Gegužės 6d. 16 val. "Vingio" jubiliejinis koncertas „Iki paryčių!“ (M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre T. Kosčiuškos g. 11)

„Vingis“ puoselėjo savo jau tradicija tapusiu susikaupimo ir pagerbimo renginiu prieš jubiliejaus koncertus dalyvauti Šv. Mišiose

"Besiruošiant jubiliejaus koncertui Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) tautinių šokių ansamblis „Vingis“ puoselėjo savo jau tradicija tapusiu susikaupimo ir pagerbimo renginiu prieš jubiliejaus koncertus dalyvauti Šv. Mišiose. Šiemet šis minėjimas įvyko Vilniaus Dievo gailestingumo Šventovėje, kur Šv. Mišios buvo skirtos pagerbti buvusius vadovus bei ansamblio narius, o taip pat už esamus vingiečius, jų sėkmę, stiprybę ir neišsenkantį norą šokti, dainuoti bei groti. 
 
Šis susikaupimas ir prisiminimas vingiečiams be galo brangus. Po Šv. Mišių susirinkusieji keliavo prie buvusių vadovų kapų, pagerbiant uždegti žvakučių bei padėti gėlių vainikėlių."
 
 

Mirė ilgametis ansamblio koncertmeisteris Robertas Stančiauskas

Anapilin išėjo ilgametis ansamblio koncertmeisteris ROBERTAS STANČIAUSKAS. Jis išdirbo ansamblyje daugiau kaip 35 metus. Buvo nepaprastai geras žmogus, atsidavęs ansambliui. Jis akompanavo šokėjams, grojo kartu su Vingio kapela, kūrė muziką šokiams. Labai mylimas studentų ir gerbiamas vadovų. Mums tai skaudi netektis.
 
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žvakutė“

„Vingis" dalyvavo Šiaulių 780-mečio renginyje

Gruodžio 2-3 dienomis Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“ svečiavosi Šiauliuose, kur dalyvavo baigiamajame teatralizuotame koncerte skirtame Saulės miesto 780 metų jubiliejui paminėti. Vingiečiai visą mėnesį kartu su Leokadijai Dabužinskaite repetavo istorinę roko oratoriją „Ačiū, Saule“, kuri pirmąjį žiemos savaitgalį į XIII a. nukėlė pilnutėlę Šiaulių areną ir kartu su muzika ir šokiu nupasakojo Saulės mūšio eigą, išskirtinę atmosferą kūrė vaizdo projekcijos. Antroji koncerto dalis žiūrovus grąžino į šiandieninius Šiaulius, įspūdingame renginyje dalyvavęs gausus būrys solistų, orkestrai, chorai bei šokių kolektyvai sukūrė nepakartojamą reginį. Taip pat, Vingis puikiai atliko ansamblio vadovės Rimutės Zaleckaitės sukurtą šokį "Žalias kiemelis", kuris buvo sukurtas dar TV3 projektui "Kadagys". Pastarasis šokis žiūrovų nepaliko abejingų ir sulaukė ypač gausių aplodismentų Šiaulių arenoje! 
 

Vingiečiai pasirodė VGTU Erazmus studentams

2016 m. spalio 28 d. Vingiečiai turėjo pasirodymą VGTU Erasmus studentams Crazy Bull bare. Pasirodymo metu "Vingis" ne tik šoko ir grojo koncertinius kūrinius, bet ir šokdino svečių šalių studentus! Puikiai ir prasmingai praleistas laikas supažindinant užsieniečius su giliomis tradicijomis -  lietuviškais šokiais ir muzika.
 
Tautinių šokių ansamblis "Vingis":
Trakų g. 1, 01132 Vilnius
 
Telefonas (8 5) 274 4939
Kabinetas SNR-II 111
 
Marytė Rimutė Zaleckaitė, meno vadovė
Kontaktai
Telefonas 8 655 01 729
Kęstutis Lipeika, orkestro vadovas
Kontaktai
Telefonas (8 5) 274 4939
Milda Juciūtė, akomponiatorė
Kontaktai
Telefonas (8 5) 274 4939
Donatas Šiniauskas, choreografas
Kontaktai
Telefonas (8 5) 274 4939
Martynas Vilpišauskas, vokalo vadovas
Kontaktai
Telefonas (8 5) 274 4939
    • Puslapio administratoriai:
    • Raminta Kuktaitė
    • Bartas Višinskis
    • Vaida Pacauskienė
    • Justė Kareivaitė