Sporto ir meno centras Apie centrą Naujausia informacija Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinio choro „Gabija“ koncertas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime

2017-03-10
VGTU choras nepamiršta savo socialinės misijos ir savo muziką skiria įvairioms socialinėms grupėms. Dėl šios priežasties š.m. kovo 7 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) choras „Gabija“ svečiavosi labai neįprastoje vietoje – Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Tai antrasis kartas, kai choras per savo gyvavimo laikotarpį koncertavo šioje įstaigoje įkalintiems nuteistiesiems ir kalėjimo administracijos nariams.
Choras "Gabija" atliko lietuvių liaudies, sakralinius, populiariosios muzikos ir kitokio žanro  kūrinius: L. Vilkončiaus išplėtota lietuvių liaudies daina „Reiks broleliui karan joti“, M. Leontovičiaus harmonizuota ukrainiečių liaudies daina „Ščedrik“, J. Naujalio „Man liūdna“, V. Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“ (lietuvių liaudies žodžiai), Dainiaus Danilaičio „Ave Maria“, A. Remesos „Tėve Mūsų, G. Kuprevičiaus „Skriski, skriski Lietuvėlėn!“, K. Koperski „Heaven is a wonderful place“ ir kiti kūriniai. Dirigavo choro meno vadovė Rasa Viskantaitė, akompanavo chormeisteris Kasparas Kerbedis.
Po renginio choristai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su čia gyvenančių ir dirbančių žmonių kasdienybe, pasivaikščioti po kai kuriuos pastatus, apžiūrėti kalinimo patalpas, surišimo kambarį, pasivaikščiojimo kiemelius. Ekskursiją vedė apsaugos ir priežiūros skyriaus viršininko pavaduotojas Valentinas Liniovas. Jis pasakojo apie kalėjimo struktūrą, savo darbo ypatumus, kalinių gyvenimą.

Naujienos autorė Monika Kukarėnaitė