Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Sporto ir meno centras Apie centrą Naujausia informacija Akademinis choras „Gabija“ Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje

Akademinis choras „Gabija“ Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje

2017-06-29
Akademinis choras „Gabija“ Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje
Antrąjį 2017 – ųjų metų birželio mėnesio savaitgalį Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“ dalyvavo Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje, kuri šiais metais skirta Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90 – mečiui paminėti.
Daugiau nei 264 visos Lietuvos meniniai kolektyvai, daugiau nei 50 užburiančių lietuviškų kūrinių, daugiau nei 29 talentingi ir charizmatiški Lietuvos dirigentai ir daugiau nei 7000 šventiškai nusiteikusių dalyvių dovanojo gražiausias lietuviškas dainas, šokius ir muziką.
VGTU choro „Gabija“ dainininkai į saulėtąjį Lietuvos pajūrį atvyko Dainų šventės išvakarėse, birželio 9 d. vidurnaktį nepraleido progos pasigrožėti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vertikalaus šokio spektakliu ant pastato sienos „Kalbantis bokštas“.
Pirmąją Dainų šventės dieną, šeštadienį, 16 val. „Gabija“ koncertavo Klaipėdos Atgimimo aikštėje  dainų šventės dalyvių koncerte, kuriame atliko net šešis kūrinius ir puikiai pareklamavo Dainų šventę - tarp šokių kolektyvų tai buvo vienintelis choras, pareiškęs norą dainuoti miesto aikštėje! Antrąją Dainų šventės dieną gabijiečai apsirengę geltonais, žaliais ir raudonais koncertiniais marškinėliais, nešini VGTU akademinio choro „Gabija“ vėliava ir  VGTU  bei Lietuvos Respublikos vėliavėlėmis rankose, apsišarvavę gražiausiomis dainomis ir gera nuotaika  su visais kitais šventės dalyviais iškilmingai žingsniavo eitynėse Klaipėdos miesto gatvėmis, dalyvius atvedusiomis į estradą, kurioje vyko svarbiausias šventės koncertas. Net 4 valandų trukmės koncerte, tarp gausybės kūrinių ir dirigentų, garbė diriguoti teko ir VGTU akademinio choro „Gabija“ meno vadovei ir vyriausiajai dirigentei Rasai Viskantaitei. Jos diriguojama Donato  Zakaro išplėtota lietuvių liaudies daina „O kai sauliūtė tekėjo“ skambėjo kaip niekad didingai ir vieningai. Šventės organizatorius ir vyr. dirigentas Algirdas Šumskis, labai Dėkojo, jog puikus choras „Gabija“ atvyko ir kvietė visuomet dalyvauti Klaipėdos dainų šventėse.
Ši regioninė Dainų šventė - tai gražus jau kitą vasarą Vilniuje vyksiančios dainų šventės „Vardan tos...“, skirtos Lietuvos Respublikos atkūrimo šimtmečiui švęsti,  pasirengimas dainų dienai „Vienybė težydi“.
O dabar  VGTU choro „Gabija“ nariai „pasisėmę“ saulės, smagių įspūdžių ir energijos iš Lietuvos pajūrio, sėkmingai užbaigę mokslo metus, jau po truputį krauna lagaminus tolimai kelionei prie Adrijos jūros krantų. Kur keliaus ir ką veiks choristai? Sekite naujienas.
 
 
Parengė Gintarė Simonavičiūtė
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Raminta Kuktaitė
  • Bartas Višinskis
  • Vaida Pacauskienė
  • Justė Kareivaitė