Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Sporto ir meno centras Apie centrą Naujausia informacija Skaitykite apie koncertą "Rasotas Nemuno Vingis", skirtą choreografo Ričardo Tamučio 90-mečiui paminėti

Skaitykite apie koncertą "Rasotas Nemuno Vingis", skirtą choreografo Ričardo Tamučio 90-mečiui paminėti

2017-12-12
Skaitykite apie koncertą "Rasotas Nemuno Vingis", skirtą choreografo Ričardo Tamučio 90-mečiui paminėti
“ Tik gyvendamas pagal savo prigimtį, atlikdamas tai, kam yra skirtas, žmogus gali būti laimingas”.
Šiais žodžiais šeštadienį, gruodžio 9 d., naujojoje mūsų universiteto salėje, prasidėjo koncertas “RASOTAS NEMUNO VINGIS” skirtas ilgamečio VGTU tautinių šokių ansamblio “ VINGIS “ vadovo Ričardo Tamučio 90- mečiui paminėti. Koncerte dalyvavo visi trys svarbiausi ir mylimiausi jo gyvenimo ansambliai, tai Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis “ NEMUNAS”, Lietuvos sporto universiteto tautinių šokių ansamblis “ RASA” ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis “VINGIS”.
Jeigu aplinkybės būtų susiklosčiusios kitaip, greičiausiai minėtumėm Ričardo Tamučio pasiekimus fizikos mokslų srityje, nes ir jis manė, kad būtų tapęs mokslininku. Bet ne visada žmogus gimsta tuo, kuo tampa. Renginio svečiai sužinojo apie daug įdomių gyvenimo vingių, kurių dėka Ričardas Tamutis tapo vienu žymiausiu ir produktyviausiu, kūrybine prasme, Lietuvos choreografu, turėjusiu daug apdovanojimų tarybiniais metais, o laisvoje Lietuvoje, švenčiant valstybės 1000- metį, 2009 m. prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Ričardą Tamutį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino Riterio kryžiumi.
Vadovo netekome 2015 metų pavasarį, jam buvo 87 metai, bet prisiminsime jį visada jauną širdimi ir siela. Reikėjo tik stebėtis kaip vadovas mokėjo rasti kalbą su jaunais žmonėmis. Todėl ,matyt, nenuostabu, kad jaunimas nori ir mielai prisimena šį nepaprastą žmogų ir dar mieliau šoka jo šokius. Mes turime mylėti ir gerbti savo tėvus, bet neturime pamiršti savo gyvenime sutiktų tikrų Mokytojų !
Koncertą užbaigė žodžiai:
“Žmogaus darbai - jo gyvenimas, tie darbai tampa jo likimu, geru ar prastu, tai mūsų gyvenimo dėsnis...”
  • Puslapio administratoriai:
  • Raminta Kuktaitė
  • Bartas Višinskis
  • Vaida Pacauskienė
  • Justė Kareivaitė