Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Sporto ir meno centras Apie centrą Naujausia informacija VGTU akademinio choro „Gabija“ koncertas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

VGTU akademinio choro „Gabija“ koncertas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

2017-04-07
VGTU akademinio choro „Gabija“ koncertas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Balandžio 1 d. Vilniaus Gedimino Technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ koncertavo Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Pavasarišką šeštadienio popietę choras atliko L. Kairytės, D. Zakaro, O. Gjeilo, L. Vilkončiaus, M. Leontovičiaus, J. Naujalio, V. Augustino, G. Kalino, E. Whitacre, M. Aslund, W. Koperski, G. Kuprevičiaus kūrinius, taip pat keturias dalis iš Z. Bružaitės muzikinio epo „...nes ilgiuosi tavęs“ . Koncerte dirigavo choro meno vadovė Rasa Viskantaitė, akompanavo koncertmeisteris Kasparas Kerbedis, solo dainavo Dominyka Rizgelytė, Iveta Stanevičiūtė, Vladas Kęstutis Nekrašas ir Simonas Zamkauskas. Koncerto metu gerą nuotaiką skleidė koncerto vedėja-chormeisterė Erika Žilinskaitė. 
Klausytojai negailėjo plojimų, šypsenų ir „ BRAVO!“ šūksnių, o tai choristams pats didžiausias įvertinimas. Visi, tiek koncerto dalyviai, tiek žiūrovai pasisėmė geros nuotaikos visai dienai, o VGTU choro „Gabija“ dainininkai po koncerto turėjo progą nemokamai apžiūrėti  parodą „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“ Parodoje eksponuojama beveik šimtas eksponatų, siekiančių laikotarpį nuo Vakarų Džou (1046–771 m. pr. Kr.) iki Mingų (1368–1644) dinastijų. Paroda veiks iki 2017 m. balandžio 18 d., tad paskubėkite, aplankyti tikrai verta!
Tačiau diena choristams dar nesibaigė, po koncerto „Gabija“ krikštijo savo pirmokus. Ši ilgai laukta šventė prasidėjo jau trečią kartą organizuojamomis ir tradicija tapusiomis orientacinėmis varžybomis po Vilnių. Choristai buvo suskirstyti į keturias grupes, kiekviena grupė gavo žemėlapį su penkiais jame pažymėtais punktais. Išklausę taisykles visi kibo į darbą. Šiais metais varžybų tikslas buvo aplankyti kuo daugiau įvairesnių vietų ir jose surasti paslėptas užuominas, kurios vedė į žemėlapyje nepažymėtą, šventės finalinę vietą.
Visus išsprendusius mįsles ir įveikusius užduotis, šeštas punktas atvedė į Kalnų parko estradą, kur choro pirmokai buvo išrikiuoti eilute ir lydimi „apeiginių pagalių“ mušamo ritmo kilo į Trijų Kryžių kalną.
Kalno viršūnėje kiekvienas pirmokas buvo po vieną kviečiamas prie kryžių, kur jų laukė angelų rūbais pasipuošusios: „Gabijos“ choro vadovė Rasa, chormeisterė Erika ir choristų prezidentė Iveta. Joms stebint choro pirmokai turėjo pademonstruoti savo vokalinius sugebėjimus ir užpūsti žvakę garsu.
Po visų išbandymų choristai atsiklaupė ir iškilmingai kartojo „Gabijos“ priesaiką. Ceremonijos pabaigoje gabijietė Eglė kiekvienam pirmokui ant kaktos nupiešė po „F“ raidelę, o VGTU choro vadovė Rasa Viskantaitė apšlakstė juos Vilnelės vandeniu.
Šventę vainikavo bendra daina. Atsivėrus nuostabiai Vilniaus panoramai, choras susikibo už rankų ir sudainavo Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, kuri visiems priminė koks nepaprastas ir stebuklingas yra buvimas kartu.
 
 Tekstą parengė Laura Verikaitė
    • Puslapio administratoriai:
    • Raminta Kuktaitė
    • Bartas Višinskis
    • Vaida Pacauskienė
    • Justė Kareivaitė