Sporto ir meno centras Apie centrą Naujausia informacija VGTU akademinis choras „Gabija“ koncertavo Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje

VGTU akademinis choras „Gabija“ koncertavo Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje

2017-06-05
VGTU akademinis choras „Gabija“ koncertavo Jurbarko  Švč. Trejybės  bažnyčioje
Šiemet VGTU akademinis choras „Gabija“ ypatingai žydi koncertų gausa.
Šeštadienį (gegužės 13 – tąją) choras dalyvavo XVIII –ajame tarptautiniame universitetų teatrų forume „Nenutrūkstančio ryšio zona“ Lietuvių literatūros ir tautosakos institute giedojo V. Kudirkos „Tautišką giesmę“, o M. Aslund kūriniu „Kom!“ pradėjo VGTU teatro studijos „Palėpė“ sugalvotą „Flešmobą“ Katedros aikštėje. Jis vadinosi „Atsiverskime knygą“.
Kitą dieną, sekmadienį (gegužės 14 – tąją) „Gabija“ keliavo į Jurbarko tarptautinį jaunimo mišrių chorų festivalį ir XVIII tarptautinį sakralinės muzikos festivalį  „Džiūgaukim... Aleliuja-2017“.
Pagrindinis choro koncertas anksti ryte vyko  Skirsnemunė
je, Šv. Jurgio bažnyčioje. Šv. Mišių metu choras atliko Ž. Malinauskaitės Mišias, J. Rutter „The peace of God“, K. Jenkins „Ave Verum“, M. Natalevičiaus „Karaliaus ugnys“ ir kt. Chorui dirigavo Rasa Viskantaitė, vargonais pritarė Kasparas Kerbedis.
Po Šv. Mišių „Gabija“ koncertavo. Skambėjo V. Augustino (žodžiai lietuvių liaudies) „Anoj pusėj Dunojėlio“, J. E. Moore „An Irish Blessing“, A. Remesos „Tėve mūsų“, St..Mokranjac  „Aliluja“, G. Kalino aranžuota  „Saulelė Raudona“, Ola Gjeilo „Ubi caritas“, D. Danilaičio „Ave Maria“, G. Kuprevičiaus (eilės K. Sajos) „Skriski, skriski  Lietuvėlėn“. Iš bažnyčios „Gabija“išžingsniavo  dainuodama M. Aslund „Kom!“.
Popiet choras koncertavo Jurbarko  Švč. Trejybės  bažnyčioje, kurioje atliko V. Augustino  „Anoj pusėj Dunojėlio“ (solo Dominyka Rizgelytė ir Erika Žilinskaitė) bei G. Kalino aranžuotą l. l. d. „Saulelė Raudona“ (solo Iveta Stanevičiūtė), o bisui - tradicinę„ Zulu maldą“ bei  „Kom!“.
Vakarėjant Jurbarko kultūros centre pasirodė ir po trejetą kūrinių atliko visi festivalyje dalyvavę chorai: Jurbarko kultūros centro jaunimo mišrus choras vadovaujamas D. Lapienės, Marijampolės Šventos Cecilijos  jaunimo choras vadovaujamas V. Junevičienės, svečiai iš  Latvijos -  Bauskės  gimnazijos choras (vadovė  M. Jonkus), bei Vokietijos   Chailsheim Albert – Schweizer  gimnazijos choras (vadovė  C. Just), Prienų „Žiburio“ gimnazijos choras (vadovė R. Ruočkienė) bei šventės vyriausieji svečiai - VGTU akademinis choras „Gabija“ (vadovė R. Viskantaitė), kuri savo dideliame būryje atsivežė į festivalį ir keturis jurbarkiečius: Justę, Mindaugą, Gabrielę ir Arminą.
Grįždamas namo choras turėjo galimybę aplankyti ir keletą gražiausių šio krašto vietų –Panemunės ir Raudonės pilis, Palemono piliakalnį.
Parengė Iveta Stanevičiūtė