Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Sporto ir meno centras Menas Teatro studija „Palėpė“

Teatro studija „Palėpė"

VGTU teatras studija "Palėpė" kviečia: vasario 10 d. 16 ir 19 val. į spektaklį "Keltuvas", pagal Antano Škėmos, Henriko Radausko, Alfonso Nykos-Niliūno biografijas, prisiminimus ir kūrybą.
 
Mūsų adresas: VGTU Senamiesčio rūmai, Pylimo g. 26/1
 
Spektakliai nemokami. Norint galite rezervuoti vietas: http://www.teatraspalepe.lt 
Š.m. gegužės 7-13 d. Vilniuje vyks jau aštuonioliktas Tarptautinis universitetų teatrų forumas. Visą savaitę trunkančio forumo metu bus galima išvysti 10 užsienio svečių ir lietuvių studentiškų teatrų sukurtų spektaklių, teatralizuotas akcijas, dalyvauti  kūrybinės teatro laboratorijos atviroje pamokoje, “flashmobe”  Katedros aikštėje.
Aštuonioliktą kartą rengiamas forumas simbolizuoja savotišką brandą, tai skatina prisiminti ir įprasminti kultūrinį šalies paveldą, tai, į ką remiamės, kuo grindžiame savo pasaulėžiūrą. Šiemet studentiškas teatras gręžiasi į bibliotekas. Aktualizuoti šių metų temą – Bibliotekos – kūrybos erdvė – šio Tarptautinio universitetų teatrų forumo esminė užduotis, todėl kviečiame vilniečius ir miesto svečius prisijungti prie “Nenutrūkstančio ryšio zonos”.
Šiais metais bus galima išvysti svečių iš Čekijos, Serbijos, JAV, Ispanijos, Vengrijos pasirodymus. Taip pat forume dalyvauja lietuvių trupės iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vilniaus kolegijos.
Forumo temai „Nenutrūkstančio ryšio zona“ skirtos gegužės 13 d. vyksiančios akcijos Vilniaus universiteto bibliotekoje (režisierė Donata Kielaitė), Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (režisierius Andrius Pulkauninkas), Lietuvių kultūros ir tautosakos institute (režisieriai Aurelijus Pocius ir Vilius Kalasūnas).
Visus Tarptautinio universitetų teatrų forumo spektaklius vilniečiai ir svečiai galės stebėti nemokamai.
Forumą rengia Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto teatrų trupės, Universitetų teatrų asociacija ir asociacija „Koturnos“
 
Daugiau informacijos galima rasti adresu https://www.facebook.com/teatruforumas/.

„Papasakok man…“

Teatro studijos narių bendros kūrybos linksmų ir liūdnų jaunatviškų istorijų spektaklis.
Muzika – ji ir jungia ir išskiria, teigiamai ar neigiamai veikia spektaklio personažus, tačiau visada yra šalia. „Papasakok man…“ – tai 12 gyvenimiškų istorijų, pasakojamų jaunos įsimylėjėlių porelės, Joninių naktį keliaujančios ieškoti paparčio žiedo. Trumpos kasdienės
istorijos, perteikiamos kartais šmaikščiai ironišku, kartais rimtu, o kartais kiek skausmingu santykiu, verčia stabtelėti ir susimastyti – kas mums yra muzika?
Režisierius – Olegas Kesminas
Dailinkė – Rasa Kriščiūnaitė
Dainų tekstus „Joninių“ ir „Jaunųjų sakalų“ istorijoms parašė Marius Pocevičius
Muziką „Jaunųjų sakalų“ ir „Joninių“ dainoms ir istorijoms jungti kūrė Dainius Bražiūnas
Premjera – 2015 m. sausio 27 d.
Trukmė – 2 val. 15 min.

„Neišmokta pamoka"

„Neišmokta pamoka", pagal Jevgenijaus Švarco pjesę „Drakonas". 
Trukmė: 2:30 val.
 

Rėjus Bredberis „Kostiumas“

 
Spektaklis Rėjaus Bredberio apsakymo „Nuostabus grietininių ledų spalvos kostiumas“ motyvais.
Šeši skurde gyvenantys emigrantai sudeda paskutinius savo pinigus ir, nusipirkę nepaprasto grožio kostiumą, kurį dėvi paeiliui, bando įgyvendinti savo svajones.
Režisierius – Olegas Kesminas
Scenografė – Rasa Kriščiūnaitė
Kostiumų dailininkė – Eglė Sniečkutė
Kompozitorius – Jonas Sakalauskas
Premjera – 2002 m. spalio 2 d., spektaklis atnaujintas 2015 m.
Trukmė – 1 val. 10 min.
 

Atolas Fugardas „Čia gyvena žmonės“

 
 
Kiekvienam iš mūsų tenka žengti per „gyvenimo slenksčius“, – vienas laikotarpis baigiasi, kitas prasideda: baigus mokyklą, įgijus profesiją, kuriant šeimą ir t.t. Kaip tai pavyksta, su kokiais sunkumais susiduriame, ką patiriame keičiantis aplinkybėms – pasakoja spektaklio „Čia gyvena žmonės“ sarkastiška istorija.
Režisierius – Olegas Kesminas
Dailininkė – Rasa Kriščiūnaitė
Garso takelio autorius – Dainius Bražiūnas
Premjera – 2012 m. lapkritčio 27 d.
Trukmė – 1val. 50 min.

Bertoldas Brechtas „Geras žmogus iš Sezuano“

 
Vieno garsiausio XX a. teatro reformatoriaus, dramaturgo Bertoldo Brechto kūrinys parašytas Rytų pasakos motyvais: dievai dovanoja paleistuvei Šen Te galimybę padėti vargstantiems, o po kiek laiko pareikalauja ataskaitos už nuveiktus darbus. Tai paradoksali drama apie pastangas daryti gerą gyvenime, būti geru.
Režisierius – Olegas Kesminas
Scenografė – Rasa Kriščiūnaitė
Kostiumų dailininkė – Simona Slavinskaitė
Garso takelio autorė – Jūra Elena Šedytė
Premjera – 2013 m. balandžio 18 d.
Trukmė – 2 val.

Kobo Abė „Draugai“

 
Jaunas vyriškis gyvena gana įprastą gyvenimą – jį paaukštino pareigose, todėl ryžtasi išsinuomoti nedidelį butą, į kurį ruošiasi atsikraustyti ir jo sužadėtinė.
Netikėtai vieną vakarą į jo butą įsiveržia gausi nepažįstama šeima ir prisistato esantys jo… draugai! Šeimos nariai vienbalsiai tikina, kad gyventi vienam yra blogai ir stengiasi, kad vyriškis pajaustų bendro gyvenimo džiaugsmą, tačiau to siekia savotiškais būdais… Beviltiškai juokdamasis iš veidmainiško šeimos moto „norime apgaubti jus meile ir šiluma; jums reikalingi draugai“, vyriškis ieško būdų kaip išgyventi tokioje aplinkoje.
Absurdiškas masiškas elgesys, prisitaikymas prie daugumos griauna individualias vertybes, pasitikėjimą savimi. Pjesėje nesunku įžvelgti sąsajas su priverstine „pavyzdingos draugų šeimos globa” visuomenėje, politikoje.
Režisierius – Olegas Kesminas
Dailininkė – Rasa Kriščiūnaitė
Kompozitorius – Dainius Bražiūnas
Premjera – 2014 m. vasario 25 d.
Trukmė – 2 val.
Teatras studija „Palėpė“ susibūrė 1999 metų rudenį Vilniaus Gedimino technikos universiteto vadovybės ir dramos teatro režisieriaus Olego Kesmino iniciatyva.
2000 metų kovo 9 dieną pasirodė pirmoji premjera – P. Šaferio „Equus“, kuria jauna besikurianti teatro trupė įsiminė universiteto bendruomenei ir miesto jaunimui.
VGTU neturėjo teatrui pritaikytos salės, todėl studija įsikūrė dviejose mažose auditorijose. Laikui bėgant studentai su universiteto vadovybės pagalba ten įsirengė pakylas žiūrovams, stacionarų scenos apšvietimą, garso aparatūrą. Virš teatro studijos patalpų yra erdvi, klasicizmo stiliaus bruožų turinti palėpė, kurioje planuota rodyti spektaklius, todėl teatras pasivadino „Palėpė“. Kolektyvas vis dar nepraranda vilties, kad vykstant Architektūros rūmų rekonstrukcijai, ten bus įrengta teatro salė…
Pirmąjį savo sezoną „Palėpės“ teatras baigė turėdamas 17 narių ir du sukurtus spektaklius. Per daugiau nei šešiolika gyvavimo metų narių skaičius išaugo iki 70,  teatras studija  per sezoną parodo apie 80 spektaklių, kuriuos pamato apie 4000 žiūrovų.
Kiekvieną rudenį teatras priima naujokus, kurie įsilieja į jo gretas. Teatro studijoje studentai ne tik vaidina, bet ir tampa scenos apšvietėjais ir garso operatoriais, kartais kuria spektaklių muziką, rašo tekstus vaidinimams, vadovaujami scenografės Rasos Kriščiūnaitės, ruošia dekoracijas ir siuva kostiumus, o drąsiausi – pabando ir režisuoti.
Teatro repertuaras – labai įvairus: tai ir klasikinės dramaturgijos pastatymai („Auditorija  225“ pagal V.Šekspyro „Audrą“), moderni dramaturgija (Ž.Kokto „Orfėjas“), lietuvių prozos interpretacijos („Brangioji mano Mo…“ pagal R.Granausko „Kenotafą“), muzikiniai spektakliai („Neregėti sapnai“ pagal I.Šeiniaus „Kuprelį“, „Laukiu laiško“), poezijos spektakliai („Viena“ pagal F. G. Lorkos eiles), teatro studijos narių dramaturginiai bandymai (A.Simanavičiūtės „Čia ir dabar“), kolektyvinės kūrybos  spektakliai („Bobiada“ ir „Nr.15″) ir net spektaklis spaudos publikacijų ir interneto komentarų motyvais „Šis tas apie mūsų Motiną“. O kur dar įvairios teatralizuotos akcijos, poezijos skaitymai, pasirodymai su „Gabijos“ choru ir muzikiniai performansai…
"Palėpės“ teatras neapsiriboja vien spektaklių kūrimu: jis dažnai vykstą į tarptautinius teatrų festivalius, kartu su VU teatru rengia Tarptautinį universitetų teatrų forumą, aktyviai dalyvauja tarptautinės universitetų teatrų asociacijos (AITU – IUTA) veikloje.
 

Tarptautins universitetų teatrų forumas

 Teatras studija „Palėpė“ kartu su Vilniaus universiteto teatru kasmet rengia Tarptautinį universitetų teatrų forumą. Forumas –  tai Vilniaus universitetų teatrų studentų savanoriško ir savarankiško metų trukmės darbo ir kūrybos rezultatas. Unikali forumo idėja, istorija, organizavimas, tikslai, uždaviniai ir rezultatai buvo pristatyti Devinto pasaulinio universitetų teatrų kongreso, kuris vyko 2012 m. Minske, programoje ir sulaukė išskirtinio kolegų susidomėjimo. Lietuvos universitetų teatrai yra Tarptautinės universitetų teatrų asociacijos (AITU – IUTA) nariai. Tarptautinis universitetų teatrų forumas Vilniuje yra įtrauktas į šios organizacijos renginių sąrašą.
 
Teatro studija "Palėpė":
Trakų g. 1, 01132 Vilnius
 
Telefonas 8 652 76 231
El. paštas palepe@vgtu.lt
Kabinetas SNR-IV 225
 
Įėjimas iš „Trakų“ viešojo transporto stotelės pusės, Pylimo g.
Žemėlapis
    • Puslapio administratoriai:
    • Raminta Kuktaitė
    • Bartas Višinskis
    • Vaida Pacauskienė
    • Justė Kareivaitė